AVİM KONFERANS DAVETİ - PROF. DR. GAFFAR ÇAKMAKLI MEHDİYEV
Paylaş :
PDF İndir :

27.09.2017


Türk-Ermeni İlişkilerinin Normalleşmesi ve Karabağ Sorununa Ermenistan’daki Bakışlar Üzerine Değerlendirmeler

Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM), 28 Eylül 2017 tarihinde, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev’in konuşmacı olacağı Türk-Ermeni İlişkilerinin Normalleşmesi ve Karabağ Sorununa Ermenistan’daki Bakışlar Üzerine Değerlendirmeler başlıklı bir konferans düzenleyecektir.

Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev, Türk-Ermeni ilişkilerinin geçmişi ve bugününü değerlendireceği konuşmasında, Türkiye ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesini öngören 2009 yılı protokollerini ve konuya ilişkin Ermenistan’daki iktidar ve muhalefet partilerinin ve sivil toplum örgütlerinin yaklaşımlarını irdeleyecektir. Bu çerçevede, Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev, Ermenistan ve diasporadaki farklı aktörlerin Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkileri nasıl değerlendirdiklerine ve Karabağ sorununa dair bakış açılarına da değinecektir.

AVİM, 28 Eylül 2017 Perşembe günü 14:00-16:30 saatleri arasında AVİM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek konferansımıza katılımınızdan onur duyacaktır. 

Toplantı dili Türkçedir.

Yer :  AVİM Toplantı Salonu

Adres : Süleyman Nazif Sok. No:12/B D.5  Çankaya / ANKARA 

Tarih:  28 Eylül 2017

Saat :   14:00 – 16:30

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten