"AVRASYA DÜNYASI" DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI
Paylaş :
PDF İndir :

06.11.2017


Kırım Haber Ajansı (3 Kasım 2017)

Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye'nin önemli düşünce kuruluşlarından Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) tarafından hazırlanan uluslararası ilişkiler dergisi "Avrasya Dünyası" ilk sayısıyla yayın hayatına başladı.

Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere, Ukrayna, Rusya, Avrupa, Kafkasya, Pakistan, Çin, Kore, Japonya ve ASEAN ülkelerinin de içinde bulunduğu geniş Avrasya coğrafyası üzerine çeşitli uluslararası ilişkiler incelemeleri ve analizlerinin, ilgililerle paylaşılacağı derginin yılda 2 defa yayınlanması öngörülüyor.

Yayın kurulunda; AVİM Başkanı Emekli Büyükelçi Alev Kılıç, Profesör Doktor Hüseyin Bağcı, Profesör Doktor Taşansu Türker, danışma kurulunda; AVİM Onursal Başkanı Emekli Büyükelçi Ömer Engin Lütem, Dışişleri Bakanlığı İpekyolu Özel Temsilcisi Emekli Büyükelçi Koray Targay, Kadir Has Üniversitesi'nden Profesör Doktor Mitat Çelikpala gibi alanın önde gelen ve uzman isimlerinin yer aldığı derginin editörlüğünü Yiğit Alpogan gerçekleştirdi. Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak ise AVİM Uzmanı Özge Nur Öğütcü yer alıyor.

Türk ve yabancı akademisyenler ile uzmanların Avrasya coğrafyasındaki güncel gelişmelere dair analizleri ve incelemelerinin yer alacağı dergi ilk sayısında, özellikle Çin'in, Yeni İpek Yolu Projesi'ni (Bir Kuşak Bir Yol) merkeze alıyor.

http://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/quot-avrasya-dunyasi-quot-dergisi-yayin-hayatina-basladi/161378/

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten