KONFERANS: "TARİHİ PERSPEKTİFTEN TÜRKİYE VE RUSYA" - PROF. NORMAN STONE
Paylaş :
PDF İndir :

23.10.2017


Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM), sizleri Prof. Norman Stone’un Türkiye-Rusya ilişkilerinin tarihi seyri ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güncel durumu hakkında konuşma yapacağı “Russia and Turkey In Historical Perspective" [Tr. “Tarihi Perspektiften Türkiye ve Rusya”] başlıklı konferansa davet etmekten memnuniyet duyar.

Konferans dili İngilizce olacaktır.

Tercüme hizmeti sunulmayacaktır.

 

Yer: AVİM Konferans Salonu

Adres: Süleyman Nazif Sok. No:12/B D.5, Çankaya Ankara

Tarih: 26 Ekim 2017

Saat: 15:00 – 17:00

 

LCV: Hülya Önalp

Telefon: 0312 438 50 23-24

Faks: 0312 438 50 26

E-posta: honalp@avim.org.tr

 

Prof. Norman Stone Cambridge Üniversitesi Tarih Bölümü’nden dereceyle mezun olmuştur. Lisansüstü çalışmalarını Merkezi Avrupa Tarihi alanında Viyana ve Budapeşte’de tamamlamıştır. Lisansüstü çalışmalarını tamamlamasının ardından Cambridge Üniversitesi’nin Gonville ve Caius Koleji’nde Rus ve Alman Tarihi konusunda ders vermiştir. Prof. Norman Stone daha sonra 1984’te Oxford Üniversitesi’ne Çağdaş Tarih Profesörü olarak atanmıştır.

1997’de Prof. Norman Stone Bilkent Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ders vermeye başlamış, 1998’de bu üniversitesinin bünyesinde Rusya Çalışmaları Merkezi’ni kurmuştur.

Prof. Norman Stone 1985’ten beri İngiliz basınında köşe yazarlığı yapmış, Frankfurter Allgemeine Zeitung ve Wall Street Journal için de yazılar yazmıştır. Kendisi aynı zamanda 1987 ile 1992 yılları arasında The Sunday Times’da köşe yazarlığı yapmış ve düzenli olarak yazılar yazmıştır. Prof. Norman Stone Margaret Thatcher’ın Avrupa dış ilişkiler danışmanı olarak görev almış ve aynı zamanda onun konuşma yazarlığını yapmıştır.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten