PROF. NORMAN STONE’UN KONUŞMACI OLDUĞU TURKEY AND RUSSIA IN HISTORICAL PERSPECTIVE (TARİHİ PERSPEKTİFTEN TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ) BAŞLIKLI KONFERANS AVİM’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Paylaş :
PDF İndir :

27.10.2017


Akademik kariyeri boyunca Cambridge, Oxford ve Bilkent üniversitelerinde dersler veren, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi bünyesindeki Rus Çalışmaları Merkezi’ni kuran, akademik çalışmalarının yanında İngiliz gazeteleri ve Frankfurter Allgemeine Zeitung (Almanya ) ve The Wall Street Journal’da (ABD) makaleler kaleme alan, 1987-1992 yıllarında dönemin Birleşik Krallık Başbakanı Margaret Thatcher'ın dış politika danışmanlığını yürüten Prof. Norman Stone’un konuşmacı olduğu “Turkey and Russia in Historical Perspective” (Tarihi Perspektiften Türkiye-Rusya İlişkileri) başlıklı konferans büyük bir dinleyici kitlesinin katılımıyla 26 Ekim’de AVİM’de gerçekleştirildi.

Üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanında, Ankara’daki kordiplomatikten pek çok temsilcinin de dinleyiciler arasında bulunduğu toplantı, Prof. Norman Stone’un yaptığı konuşmanın ardından soru-cevap kısmıyla devam etti.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten