AVRASYA DÜNYASI DERGİSİNİN 3. SAYISI YAYINLANDI
Paylaş :
PDF İndir :

26.10.2018


“Avrasya Dünyası” dergimizin bu sayısıyla ikinci yayın yılına girmekte oluşundan AVİM olarak mutluluk duymaktayız. Dergimizin üçüncü sayısında on çalışma yer almaktadır. Dergi misyonu gereği Avrasya Bölgesinde yer alan gelişmeleri yakinen incelemektedir. Coğrafyanın kemikleşmiş sorunlarından olan Hazar Sorunu, Hazar’a sahildar beş ülke (Azerbaycan, İran, Kazakistan, Rusya ve Türkmenistan) 12 Ağustos 2018 tarihinde Aktau’da imzalanan anlaşmayla çözülmüştür. Bu konuyu çeşitli yönleriyle irdeleyen üç ayrı makaleyi sayfalarımızda bulacaksınız.

Yayın politikamız gereğince her sayı için özel bir kapak konusu seçilmektedir. Bu sayıda bu özel konu: “Avrasya’nın stratejik katsayısını artıran enerji nakil hatları” olmuştur. Bu kapsamda yayın dönemimizde yer alan dikkat çekici gelişmelere aynı başlık altında gruplandırdığımız yazılarla değindik.

Türk ve yabancı akademisyen ve uzmanların Avrasya bölgesindeki gelişmelere ilişkin analiz ve değerlendirmelerini içeren 3.sayımızı beğenilerinize sunuyoruz.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten