AZERBAYCANLI GAZETECİ HEYETİNİN AVİM’İ ZİYARETİ
Paylaş :
PDF İndir :

13.12.2016


13 Aralık 2016 tarihinde Azerbaycan’ın önde gelen gazetelerinin yazar ve genel yayın yönetmenlerinden oluşan kapsamlı bir heyet Türkiye-Azerbaycan Medya İlişkileri Projesi çerçevesinde AVİM’i ziyaret etmiştir.

Azerbaycanlı heyet ve AVİM analistleri arasında gerçekleşen toplantıda AVİM analistleri, AVİM’in yayın ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunmuş, AVİM’in Avrasya Bölgesi, Güney Kafkasya, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri ve Türkiye-Ermenistan ilişkileri hakkındaki temel görüş ve yaklaşımları konularında bilgi vermiştir.  

Enformasyon çağında kitle iletişim araçlarının, özellikle internet medyasının nasıl daha etkili kullanılabileceği, bu doğrultuda Türkiye ve Azerbaycan’daki medya kuruluşları arasında ne gibi ortak çalışmaların yapılabileceği konusu toplantıda ele alınan konulardan olmuştur.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde Azerbaycanlı basın-yayın temsilcileri, AVİM analistlerine özellikle son dönemde daha yoğun olarak gündeme gelen Avrasyacılık akımı ile ilgili sorular yöneltmişlerdir.

Toplantı karşılıklı iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi temennisiyle sonuçlanmıştır.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten