KİTAP: THE ANATOMY OF A FORGOTTEN ASSASSINATION – THE HATE TRAP – HALUK ŞAHİN
Paylaş :
PDF İndir :

29.04.2019


The Anatomy of a Forgotten Assassination – The Hate Trap

Haluk Şahin

İstanbul: 483

İngilizce

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM), 2018 yılı içerisinde Ömer Engin Lütem Konferansları kapsamında Emeritus Prof. Dr. Haluk Şahin’in konuşmacı olduğu “Unutulmuş Bir Suikasttan Unutulmayacak Dersler” başlıklı bir konferans düzenlemişti. 

Prof. Dr. Şahin, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Konsolos Bahadır Demir’in 46 yıl önce Santa Barbara kentinde Amerikalı bir Ermeni tarafından katledilişlerini konu alan ve konu ile ilgili çok sayıda belgenin incelendiği araştırma kitabı “Unutulmuş Bir Suikastın Anatomisi” ile ilgili bir sunum yapmıştı. 

Prof. Dr. Haluk Şahin’in bahsi geçen kitabının İngilizce çevirisi de geçtiğimiz günlerde Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından “The Anatomy of a Forgotten Assassination – The Hate Trap” başlığı ile okuyucu ile buluşmuştur. Kitabın ingilizce tercümesi Betsy Göksel tarafından yapılmıştır.

Yazarın da ifade ettiği gibi, 20. yüzyılın en önemli siyasi suikastlarından biri hakkındaki bu eser, Türkçe ve İngilizce dillerinde okurların ilgi ve dikkatine sunulmuş olmaktadır. 

 

 

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten