ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN ERZURUM’DA DÜZENLENEN II. ULUSLARARASI TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİ VE BÜYÜK GÜÇLER SEMPOZYUMU BUGÜN SONA ERİYOR
Yorum No : 2015 / 62
07.05.2015
1 dk okuma

6 Mayıs Çarşamba günü başlayan Atatürk Üniversitesi tarafından Erzurum’da düzenlenen II. Uluslararası Türk-Ermeni İlişkileri ve Büyük Güçler Sempozyumu bugün sona erecektir. Sempozyumun ilk iki günü, açılış konuşmaları ve bazıları eşzamanlı olarak gerçekleşen toplam yirmi panelle tamamlanmıştır. Sempozyum, bugün yapılacak olan beş panel ve değerlendirme toplantısıyla tamamlanacaktır.

 

Sempozyumda AVİM Başkanı Alev Kılıç, ‘Tanzimat Dönemi Osmanlı Taşrasında Ermeni Nüfusunun Meslekî Yapılaşması: Sivas Örneği’, ‘Bir Propaganda Aracı Olarak Müzecilik: ‘Ermeni Soykırım Müzesi’ Örneği’, ‘Osmanlı Mebuslar Meclislerinde Erzurum Ermeni Mebusları ve Çalışmaları’ ve ‘Azınlık Hakları Bağlamında Demokratik Dönemde Bulgaristan Ermenilerinin Durumu (1989-2015)’ konularının ele alınacağı bir panelde moderatörlük yapacaktır.

 

Yüzün üzerinde yerli ve yabancı bilim insanının katılımı ile 6-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘II. Uluslararası Türk-Ermeni İlişkileri ve Büyük Güçler Sempozyumu’nun sonunda bir sonuç bildirgesi yayınlanacaktır.


© 2009-2024 Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Tüm Hakları Saklıdır

 Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten