MİTSOTAKİS'TEN ABD'YE DOĞU AKDENİZ ÇAĞRISI
Paylaş :
PDF İndir :

18.05.2022


DW (17 Mayıs 2022)

 

ABD Kongresi'nde konuşan Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, "Hiç kimse Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümü kabul edemez ve etmeyecek" dedi. Mitsotakis ayrıca ABD'nin Doğu Akdeniz'de "hayati çıkarları" olduğunu söyledi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis, ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz'le ilgili açıklamalarda bulundu. "Hiç kimse Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümü kabul edemez ve etmeyecek" diyen Mitsotakis, ABD'nin Doğu Akdeniz'de "hayati çıkarları" olduğunu söyledi.

Yunanistan'ın Osmanlı İmparatorluğu'ndan bağımsızlığını sağlayan ayaklanmanın geçen sene 200'üncü yıldönümünde yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen etkinlik kapsamında konuşan Mitsotakis, Rusya lideri Vladimir Putin için "Başaramayacak" ifadesini kullanırken "Sadece Ukrayna'nın iyiliği için değil, tüm otoriter liderlere uluslararası hukuku ihlal eden açık saldırı eylemlerinin ve tarihi revizyonizmin hoş görülmeyeceği mesajının verilmesi için de başaramayacak" diye ekledi.

Devamı için tıklayınız
Henüz Yorum Yapılmamış.