18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ'NDE ŞEHİT DİPLOMATLARIMIZ TÖRENLE ANILDI
Paylaş :
PDF İndir :

20.03.2017


Dışişleri Bakanlığı’nın, 1970’li yıllardan bu yana Ermenistan'ın Kurtuluşu için Ermeni Gizli Ordusu (ASALA), Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları (JCAG), Ermeni Devrimci Ordusu (ARA) ve 17 Kasım gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen saldırılarda şehit edilen 40 mensubu 18 Mart Cumartesi sabahı Ankara’daki Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan Dışişleri Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

Saygı duruşuyla başlayan törende, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın bir konuşma yaptı. Okunan duanın ardından, Şehitler Anıtına Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın TBMM Başkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri Bakanı ile Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) adına çelenkler kondu.

Anıta Emekli Büyükelçiler ve Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) adlarına da birer çelenk konmuştur.

Bakanlığımız mensupları, şehit yakınları, kordiplomatik temsilcileri ve vatandaşlarımızın katıldıkları tören, şehit ailelerine başsağlığı dileklerinin iletilmesi ve şehitlerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesiyle son buldu.

18 Mart Şehitleri Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve şehit diplomatlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten