BİLKENT ÜNİVERSİTESİNDE KÜRESEL TERÖRİZM - SÖYLEMDEN STRATEJİYE - GENÇ VE DİNAMİK HARİCİYE KONFERANSI DÜZENLENDİ
Yorum No : 2015 / 154
09.12.2015
1 dk okuma

Bilkent Üniversitesi’nde 9 Aralık 2015 tarihinde Bilkent Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Politikaları Kulübü ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Öğrenci Platformu’nun işbirliği ile “Küresel Terörizm – Söylemden Stratejiye; Genç Dinamik Hariciye” başlıklı bir konferans gerçekleşmiştir.

Konferans iki oturum şeklinde gerçekleşmiştir. İlk oturum, “Terörizmin Türkiye’ye ve Bölgeye Etkileri” başlığı ile Yrd. Doç. Dr. Selver Şahin’in oturum başkanlığında T.C. İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkadir Akıl, Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı’nın katılımları ile gerçekleşmiştir.

Konferansın ikinci oturumu “Terörizmin Küresel Boyutları” başlığı ile Bilkent Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Can Mutlu’nun oturum başkanlığında gerçekleşmiştir. T.C. Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığında Daire Başkanı Sibel Müderrisoğlu, TOBB Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve Orsam Uzmanı Doç. Dr. Haldun Yalçınkaya ve AVİM Uzmanı Hazel Çağan Elbir ikinci oturumun konuşmacıları olmuşlardır.

Toplantı soru cevap ve plaket takdimi ile sona ermiştir.


© 2009-2024 Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Tüm Hakları Saklıdır

 Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten